0212 362 06 00
24 Kasım 2014

Tüm dünyada 2001 yılından beri Fleet Europe tarafından yürütülen Filo Akademisi projesi bu sene ilk defa Türkiye'de Fleetcorp'un katkıları ile düzenlendi.

fleetcorp filo akademisi

Tüm Dünya'da 2001 yılından beri Fleet Europe tarafından yürütülen Filo Akademisi projesi bu sene ilk defa Türkiye'de Fleetcorp'un katkıları ile düzenlendi.  Filo Akademisi, Türkiye operasyonel filo kiralama sektörünü derinlemesine analiz ederken, dinamik kiralama pazarındaki kaçınılamaz değişimlere karşı filo yöneticilerini hazırlamaya yönelik bir eğitim programı olarak planlanmıştır. Avrupa kiralama sektörü ile ilgili 40 yıllık tecrübeye sahip Tony Elliot eğitmenliğinde, yaklaşık 20 yıllık tecrübeleri ile Caroline Thonnon ve Johan Verbois'in koordinatörlüğü, Fleetcorp Ticari Direktörü Ali Kemal Uluer'in moderatörlüğünde  yürütülen programın 1.oturumu 5-6 Kasım tarihlerinde Avantgarde Otel'de gerçekleştirildi. 40 kişilik katılımcı sayısı ile sınırlı olan programa çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren yerel ve uluslararası firmaların satınalma, filo yönetimi, idari işler ve insan kaynakları departmanlarında görev alan yöneticileri katılım gösterdi. Çeşitli vaka çalışmaları ile zenginleştirilen programda katılımcılar farklı sektördeki meslekdaşları ile bilgi birikimlerini paylaşarak profesyonel olarak bağlantı kurma fırsatı yakaladılar. Oturumda filo yöneticilerine şirket araçlarını daha etkin ve kontrollü olarak yönetmelerine olanak sağlayacak, aynı zamanda gelecek dönem riskleri hakkında farkındalıklarını arttıracak içerikler paylaşıldı. 1.oturum programında filo yönetiminde karşılaşılan zorluklar, şirket araç politikası oluşturulması, araç edinim yöntemleri karşılaştırması, toplam araç sahip olma maliyeti ve güvenlik kontrolü, sürücü maliyeti gibi konulara değinildi.

Filo Akademisi programının ilk defa Türkiye pazarı ile buluşmasında öncülük eden ve önemli katkılar sağlayan Fleetcorp’un Ticari Direktörü Ali Kemal Uluer,  projeye olan ilgiden dolayı ile büyük mutluluk duyduklarını ifade ederken, Türkiye pazarında filo yönetimi ile ilgili eksikliklerin tamamlanması ve profesyonel filo yönetimi için ilk adımın atıldığının da altını çiziyor. Uluer, programı başarı ile tamamlayan yöneticilerin filo yönetimi ile ilgili çok önemli yetkinlikler kazanacaklarını da vurguluyor.

Filo akademisi 2.oturum programı 14-15 Ocak tarihinde gerçekleştirilecek. 4 günlük eğitim sonrasında gerçekleştirilecek olan online HEC sınavını başarı ile tamamlayan katılımcılara uluslararası alanda geçerli olacak HEC Başarı Diploması verilecek. 

DİĞER HABERLER

7 Mart 2016
Fleetcorp'ta CEO Değişikliği

20 yıllık sektör tecrübesi ile bugün Türkiye'nin en büyük operasyonel filo kiralama firmalarından biri olan Fleetcorp'un CEO'su Dominique Cardineau, görevini kuruluşun Finanstan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Barbaros Çıtmacı'ya devretti. Çıtmacı, Fleetcorp'taki yeni görevine 29 Şubat 2016 tarihinde başladı.

Devamı
24 Ağustos 2016
Ayın Mobil Uygulamaları

Platin Dergisi

Devamı
7 Ekim 2015
Fleetcorp'tan yepyeni bir ödeme kolaylığı

İnternetin bulunduğu her noktada kredi kartınız ile Uluslararası Güvenlik Platformu (3D Secure) sistemi güvencesiyle ödemelerinizi tek tuşla hızlıca yapabilirsiniz.

Devamı
Questions? Feedback? powered by Olark live chat software