0212 362 06 00
7 Haziran 2012

Fleetcorp, Aktif Bank ile Türkiye’nin ilk Katılım Sertifikası İhracını İMKB’de gerçekleştirdi.

Türkiye’nin öncü filo kiralama şirketlerinden Fleetcorp ile Aktif Bank’ın birlikte  yürüttükleri proje kapsamında IMKB Nitelikli İşlemci pazarında “Fleetcorp Katılım Varlık Finansman Fonu” ’ işleme açıldı..  İşleme girdiği ilk gün büyük talep gören fon, nitelikli yatırımcılar tarafından tamamen alınarak ihracı başarı ile gerçekleştirildi. Filo kiralama sektöründe gerçekleştirilen ilk Fon ihracı ile birlikte Fleetcorp, farklı borçlanma yöntemlerini finansman yönetiminde uygulamaya başlamıştır.  “Fleetcorp Katılım Varlık Finansman Fonu”  JCR-Eurasia Rating tarafından değerlendirilerek, uzun vadeli ulusal notu (A+) olarak belirlenmiştir.

 

Fleetcorp Türkiye Genel Müdürü Dominique Cardineau, Aktifbank ile yürütülen ilk Katılım Sertifikası ihracı ile sağlanan finansmanı değerlenlendirdiği açıklamasında “Filo kiralama, otomobil tedariğinin ötesinde başarılı bir finansal yönetim anlayışına dayanmaktadır. Bu sektörde faaliyet gösteren şirketlerin istikrarlı ve güçlü bir finansal politikaya sahip olmaları gerekmektedir. Fleetcorp olarak bu anlayışın gerektirdiği nitelikleri sağlayabilmek adına Aktifbank ile yaratıcı bir çözüm oluşturarak faaliyetlerimizi fonlayacak önemli bir kaynak yarattığımıza inanıyoruz. Mevcut finansal yapımızı daha da güçlendirecek olan bu proje, yapısal olarak fonlara erişim anlamında ilk adımımız olacak ve bir çok alanda yürüttüğümüz öncü projelerimizin devamlılığı açısından da büyük önem teşkil edecektir.” dedi.

 

Sürdürülebilir büyüme hedefi doğrultusunda yatırımlarına devam eden Fleetcorp Türkiye, gerçekleştirdiği fon ihracı ile birlikte finansal yapısını güçlendirmeye devam edecektir. 

DİĞER HABERLER

7 Mart 2016
Fleetcorp'ta CEO Değişikliği

20 yıllık sektör tecrübesi ile bugün Türkiye'nin en büyük operasyonel filo kiralama firmalarından biri olan Fleetcorp'un CEO'su Dominique Cardineau, görevini kuruluşun Finanstan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Barbaros Çıtmacı'ya devretti. Çıtmacı, Fleetcorp'taki yeni görevine 29 Şubat 2016 tarihinde başladı.

Devamı
24 Ağustos 2016
Ayın Mobil Uygulamaları

Platin Dergisi

Devamı
7 Ekim 2015
Fleetcorp'tan yepyeni bir ödeme kolaylığı

İnternetin bulunduğu her noktada kredi kartınız ile Uluslararası Güvenlik Platformu (3D Secure) sistemi güvencesiyle ödemelerinizi tek tuşla hızlıca yapabilirsiniz.

Devamı
Questions? Feedback? powered by Olark live chat software